Twitter'da NedenKapak Fotoğrafı Kullanmalıyız

Twitter'da NedenKapak Fotoğrafı Kullanmalıyız

Twitter kapak fotoğrafınızı pazarlama yöntemi olarak kullanmanın bir çok yolu var. Siz de yaptığınız iş doğrultusunda farklı zamanlarda değişik stratejiler uygulayabilirsiniz.

Kapak fotoğraflarınızı değiştirerek sürekli taze tutmak mümkündür ancak tutarlı davranmak gerekir. Kapak fotoğraflarınızda dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında;

1- Güven Vermelisiniz

Şirketinizin ya da sizin gurur duyduğu her ne ise onu mutlaka kapak fotoğrafında sunmalısınız.

2- Twitter Kapak Fotoğrafınızı Yaptığınız İş Kapsamında Kısa Tanıtımını Yapın

Sade olmak her zaman farklı bir güzellik sunar. Siz de Mevlana öğretisinden yola çıkarak olduğunuz gibi görünebilir ya da göründüğünüz gibi olabilirsiniz. Attığınız Tweetler de bu doğrultuda olmalıdır.

3- Yaşam Tarzınızı Yansıtın

Satışını yaptığınız ürün ya da hizmete dayalı ne varsa görsellerle süsleyin.

4- En Son Paylaşımını Yaptığınız İçerikleri Vurgulayın

Sitenizin içinde popüler yazılar varsa bunları kapak fotoğrafınızda da kullanabilirsiniz. Ayrıca profilinizde yer alan URL'yi değiştirerek sitenizdeki başka bir sayfaya yönlendirin.

5- Yeni Bir Ürünü Öne Çıkarın ve Bir Etiket Oluşturun

Vitrine çıkaracağınız ürünü kullanırken mutlaka profesyonel fotoğraflardan oluşmasına dikkat edin. Eğer bir etiket oluşturarak bunu yapmak istiyorsanız bunu kapak fotoğrafınız ile kolaylaştırmanız oldukça mümkün.

6- Kişiliğinizi Ön Plana Çıkarın

Tamam, siz Türkiye'de en çok tanınan yüzlerden biri değilsiniz belki ama yine de yeteneklerinizi, hayallerinizi, başarılarınızı ve tutkularınızı vitrine çıkarmanız da iyi olacaktır.

7- İçeriğinizden Bahsedin

Kapak fotoğrafınıza bakıldığında soru işaretleri kalmaksızın ne anlatmaya çalıştığınız fark edilmelidir.