Retweet ve Fav Yapanları Takip Et

Retweet ve Fav Yapanları Takip Et

TweetDeck Nedir

Twitter'de karşılıklı takip sisteminde takipçi sayınızı arttırmak için yapmanız gereken tek şey kullanıcıları takip etmek olacak. Bunun ise bir çok yolu var. Mesela TweetDeck ile kişilerin attığı RT ve FAV'layanları seri bir şekilde takip edebilirsiniz.

Neden TweetDeck?

Çünkü bu uygulama tweetlere yapılan Favları ve RT'lerin 100 adetini gösterebiliyor. Twitter üzerinden yalnızda 20 adet görebilirken bu sistemde 100 tane görmek son derece avantajlı olduğu için TweetDeck kullanmalısınız.

Twitter'e özel bir uygulama olan TweetDeck ile birden çok hesabı tek bir hesapta yönetebilirsiniz.

API Hakkında

Twitter'de Fav, RT ve takip yapılan sitelerin tamamında görüldüğü gibi TweetDeck'te sisteminde de API kullanılıyor. API, twitter sitesinin dışında da bu özellikleri kullanabilmenizi sağlayan bir çeşit araç denilebilir. Bu bağlantı uygulamasını hesabınıza girerek kullanıyorsunuz ve veri alışverişini sağlayan bu uygulamada bazı özel

anahtarlar var. Bu bilgiler ışığında TweetDeck ile takip yapabilmeniz için 2 tane anahtar uygulamasına ihtiyacınız olacak. Aşağıda nasıl alacağınızı öğreneceğiniz anahtarla takip yapacağınız hesabın değişikliği için yalnızca bir kere o anahtarı kullanacaksınız.

FAV ve RT Yapanları Takip Etme Kodlarının Kullanımı

Bu kodları kullanabilmeniz için Firefox ve Chrome kullanmanız gerekiyor. Chorme'da hata oranı daha düşük olduğu için o sistemi kullanmanızı öneririz.

x-td-oauth-key ve x-td-oauth-secret kodlarını almak;

Bu önemli çünkü aldığınız kodlar size TweetDeck'e giriş yapmanızı sağlayacak anahtardır.

Eğer Chrome kullanıyorsanız;

TweetDeck'i açın ve hangi hesaba takip istiyorsanız onu aktif hale getirin. Sonra F12 tuşuna basarak geliştirici araçlarına gelin ve bu pencerede sekmeler olduğunu göreceksiniz. Oradan Network sekmesine tıklayın ve aktif hale getirin. TweetDeck üzerinden bir kullanıcıyı takip edip ve sol kısımda listede en altta kırmızı olmayan “https://tweetdeck.twitter.com/oauth/proxy/twitter/…” devam eden adreslerden birine tıklayın. Burada adreslerle ilgili bilgiler çıkacak “x-td-oauth-key” ve “x-td-oauth-secret” i bulmalısınız. Takip butonuna tıklayarak o alanlara anahtarı yazın ve işleminiz tamam.