Kurumsal instagram Sayfası Olusturun

Kurumsal instagram Sayfası Olusturun

İnstagram, kullanıcı sayısı 300 milyonun üzerinde hızlı bir şekilde kullanıcı artışında yükselişe ve artmaya devam eden bir sosyal medya sitesi olmuş durumda. Ancak bazı firmalar İnstagram konusunda yanlış yol izliyor. Özellikle pazarlama konusunda firmalarını desteklemek isteyen markalar hata yapabiliyor.


Büyük markalar olsun gerek küçük işletmeler olsun tüm firmalar görsel hikayelendirme sayesinde verimli işler yapıyor. Özellikle sitelere hit konusunda bu platformun dönüşü yüksek. Bunlardan yararlanmak için Instagram profili oluşturmak ve bu profile eklenen fotoğrafın takipçilerin ilgisini çekmesi gerek. Bunun için resim ve fotoğrafın ölçüleri önemli.

Eğer firmanız için profil oluşturmak istiyorsanız; resminize firmanızın logosunu yapıp koymanızda fayda var.

Kurumsal instagram Fotoğraf Boyutlari;

İnstagram profilinde kusursuz gözükmesi için görselin boyutları 180px x 180px boyutlarında olmasına dikkat edelim. Telefonlar için bu boyutlar 110px x 110px şeklinde. Peki neden 180px x 180px boyutlarında olmalı? Çünkü, 180px kaliteli görüntü ve kullanıcıların ilgisini çekecek bir boyuttur. Firmanızın internet adresini profilinizdeki URL kısmına eklemeyi unutmayalım. Bu alan için kısaltılmış URL kullanmamanız gerek. Çünkü İnstagram URL kısaltmasını engelleyebiliyor. Bu yüzden elde edeceğiniz hit ve trafiklerden olumsuz sonuçlar alabilirsiniz. Yani URL eklerken kısaltılmış URL eklemeyin ve sonrasında site trafiğinde artış olduğunu göreceksiniz.


İnstagram açıklama kısmına 150 karakterlik  kısa ve öz bir şekilde firmanız dan bahsetmenize ihtiyaç var ve açıklamanızı anahtar kelimelerle bitirmelisiniz. Anahtar kelimelerin bu gibi konuda önemi çoktur. Çünkü İnstagram’da arama yaparken o anahtar kelimelerden sizin firmanız çıkacaktır. Bu bilgilerin ardından firmanız hangi alan ve işte uğraşıyorsa bunu belirtmelisiniz. Örneğin; kitapçılık işiyse #book şeklinde kullanmanız gerek. Son olarak da oluşturduğunuz resimlerde küçük bir kısmında logonuza yer vermelisiniz. Markanızı bilinirlik ve popülerliğini artırma konusunda yardımcı olacaktır. Tüm bunların yanı sıra paylaşımlarınızda firmanıza ait sattığınız ürünler hakkında tanıtımlar yapmanızda fayda var.