Instagram'da Kaliteli Görseller için İpuçları

Instagram'da Kaliteli Görseller için İpuçları

Instagram uygulaması üzerinde iyi ve güzel fotoğraf paylaşabilmek için illa da profesyonel olmanız gerekli değil. Son dönemde uygulanan güncellemeler size harika araçlar ve hayal ettiği kareler sunuyor.

Instagram hesabınızda yapmanız gereken bir kaç püf noktasını şu şekilde sıralanabilir;

Basit Kompozisyon Yapın

Fotoğrafı dokuz kareye bölün. Zaten Instagram size bu çizgileri oluşturacaktır. Özneyi öne çıkarabilmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Işık Oldukça Önemli

Fotoğraf çekimlerinde ışık kaynağı çok önemlidir. Eğer dışarıda bir çekim gerçekleştiriyorsanız ve özne insan değilse güneşi mutlaka arkanıza alın. Eğer özne insansa güneşin insanların gözüne gelmemesine dikkat edin çünkü gözler kısık çıkacaktır. Flaşı çok gerekmedikçe kullanmayın çünkü daha kötü yapabilir.

Filtreler

Instagram'da yer alan 20'den fazla filtreden kendinize uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Lo-Fi: Değişikliğe gerek duyulmayan dramatik fotoğraflar için uygundur.

Earlybird: Fotoğrafınız polaroid makinede çekilmiş gibi görünecektir.

Inkwell: Siyah beyaz çekebileceğiniz fotoğraf yapısıdır.

Nashville: Film sahnesinde görünen fotoğraf çeşididir.

Görsel Araçları Kurcalayın

Filtreler size yetmiyorsa ve daha fazla detay istiyorsanız o zaman araçları kurcalamanız iyi olacaktır. Burada aradığınız özelliklere sahip bir uygulamaya rastlayabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı Paylaşmayı Unutmayın

Instagram için unutmamanızı sağlayacak bir diğer bilgi de, eğer fotoğrafınızı Instagram uygulaması ile çektiyseniz ve paylaşmadıysanız bu rulonuza kaydolmaz. Bunun için mutlaka paylaşmalısınız. Bir fotoğraf düzenliyorsanız da paylaşmalısınız çünkü yaptığınız değişikliği de kaydedemiyorsunuz.